رئیس شبکه اجتماعی اینستاگرام کریستیانو رونالدو

رئیس: شبکه اجتماعی اینستاگرام کریستیانو رونالدو رسانه ها نامزدی تصویری ارتباط ستاره تصویر اختلاف

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سینمای کودک امروز رنگ پریده‌تر از دیروز است / امیررضا دلاوری

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در قدیم سینمای کودک رنگ و جلای شگفت‌انگیزی داشت؛ ولی امروزه سینمای کودک رنگ پریده‌تر از قبل است.

سینمای کودک امروز رنگ پریده‌تر از دیروز است / امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری: سینمای کودک امروز رنگ پریده تر از دیروز است

عبارات مهم : سینمای

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در قدیم سینمای کودک رنگ و جلای شگفت انگیزی داشت؛ ولی امروزه سینمای کودک رنگ پریده تر از قبل است.

امیررضا دلاوری بازیگر سینما و تلویزیون، در گفتگو با خبرنگار با گروه تحریریه سایت در خصوص بی رمق شدن سینمای کودک گفت: سال هاست که سینمای کودک از یادها رفته و آثار درخشانی در این زمینه تولید نمی شود. کودکان امروز تنها به انیمیشن های خارجی رو آوردند که این عنوان زنگ خطری است که نباید از آن غافل شد.

سینمای کودک امروز رنگ پریده‌تر از دیروز است / امیررضا دلاوری

وی در ادامه افزود: همه از سینمای کودک حرف می زنیم. یکی از سینمایی جهت کودک، دیگری از سینمایی راجع به کودک و بعضی نیز از سینمایی کودکانه و عناوین و نام های دیگری که گاه به نظر می رسد، بیش از همه خود کودک را در حصار واژه ها محصور و مهجور کرده هست. فرزند های دهه 90 در کل خاطره ای از برنامه های کودکانه خاطره انگیز و آثار سینمایی که با محوریت کودک تولید شده است باشد، ندارند؛ در حالی که در وقت ما به شدت آثار درخشانی تهیه می شد.

دلاوری همچنین به آثار انیمیشن اشاره کرد و گفت: علاوه بر آثار سینمایی در حوزه کودک که امروزه با مسئله روبه رو هستند، ژانر انیمیشن هم کیفیت مطلوبی ندارد و کودکان میل به به دیدن آثار خارجی دارند.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در قدیم سینمای کودک رنگ و جلای شگفت‌انگیزی داشت؛ ولی امروزه سینمای کودک رنگ پریده‌تر از قبل است.

وی در ادامه به انیمیشن “فهرست مقدس” اشاره کرد و اظهارداشت: به تازگی انیمیشنی در حوزه نوجوان تولید شده است که علاوه بر کیفیت خوبش عنوان خوبی را هم به تصویر کشیده، گامی موفق در سینمای کشور عزیزمان ایران هست. اگر این انیمیشن به زبان فارسی نبود باور نمی کردم که تولید داخلی باشد و همین جا به سازندگان این اثر بسیار تبریک می گویم. امیدوارم بیش از گذشته شاهد چنین تحولاتی در سینمای کودک و نوجوانمان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: درست است که سینمای کودک با دشواری های بسیاری رو به روست؛ ولی اگر کودکانمان را درنیابیم به طور حتم نمی توانیم انتظار آینده درخشانی از آنها داشته باشیم؛ چون زمانی که باید آنها را درک می کردیم و با توجه به نیاز و خواسته آنها گام بر می داشتیم، تلاشی نکردیم. امیدوارم در آینده ای نزدیک آثار موفقی را روی پرده نقره ای سینمای کشور عزیزمان ایران ببینیم.

واژه های کلیدی: سینمای | انیمیشن | انیمیشن | سینمایی | امیررضا دلاوری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz